Drewdar Kraków
Oferta
 
Galeria
 
Usługi
 
Kontakt
 
Promocje


DREWDAR
ul. Zakopiańska 2C

30-418 Kraków


tel: (+48) 502 572 952
tel: (+48) 12 307 73 00

Parkiet olejowany

Drewdar Kraków
Drewdar Kraków
Drewdar Kraków

PARKIET OLEJOWANY  - Znana od dawna metoda konserwowania drewna przez olejowanie robi dziś karierę  „na podłodze”.   Olej nie tylko zachowuje naturalną urodę drewna, ale też chroni podłogę przed zniszczeniem.

Oleje do podłóg produkowane są na bazie wody i naturalnych olejów roślinnych. Nie zawierają syntetycznych rozpuszczalników, są więc ekologiczne. Mogą zastąpić lakierowanie i woskowanie.

W przeciwieństwie do lakieru , który tworzy na podłodze cienką i twardą warstwę ochronną , olej wnika w głąb drewna konserwując całą warstwę wierzchnią. Zachowuje naturalną urodę drewna ,podkreśla usłojenie i chroni podłogę przed zniszczeniem.

Podłogi olejowane łatwiej naprawić po uszkodzeniach – każde miejsce można przeszlifować i zaolejować od nowa. Co więcej naturalne właściwości drewna umożliwiają jego „ samoistne „ wypełnianie uszczerbków czy rys. Z tego powodu podłogi olejowane stosuje się się szczególnie w intensywnie użytkowanych wnętrzach,  jak parkiety taneczne,  restauracje, duże hale. Podłogi te są zalecane dla alergików, nie absorbują kurzu, ponieważ się nie elektryzują

Poniżej przedstawiamy państwu różne kolory które możemy uzyskać poprzez olejowanie olejem koloryzującym.Wszystkie próbki wykonane na desce dębowej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Plików Cookies

Copyright © 2009 Drewdar Kraków
Page made by Paulina Budzoń - www.budzon.com.pl